Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ślub Cywilny..
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 31, 32, 33  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
panna
gaduła
gaduła


Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 360

PostWysłany: Pią 20 Mar 2009, 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MissIndependent napisał:
tylko,że to WASZ ksiądz, znajomy.... jak mu powiecie, że nie chcecie mieć dzieci i że nie zrezygnujecie z antykoncepcji to przymknie na to oko. jakby mój ślub załatwiał znajomy skiądz to też bym mogła mówić całą prawdę i tylko prawdę i kłopotu bym nie miała. tylko, żejeden siedzi w Wrocku a drugi w Kłodzku i nie mam juznikogo na miejscu. ale to są wyjątki. wg reguł KK małżeństwo musi być otwarte na przyjęcie dziecka. tylko, że to nie jest obowiązek spłodzić dzieci jak to jakiś dziwny ksiądz powiedział oli89. ona ciążę i poród moze przypłacić życiem, więc to normalne, że nie planuje ciąży. ale sama przyznała, ze myśłi o dziecku, podejrzewam, że przyjęłaby je i byłaby szczęśliwą matką, gdyby miała taką mozliwość. to jak najbardziej wystarczy, by móc przyjąć sakrament małzeństwa w Kościele. wię nawet jakby się trzymać zasad KK to nie wiem o co chodziło temu księdzu Rolling Eyes jak na to patrzę to nie dziwię się, ze bierzecie ślub cywilny, a z KK nie chcecie mieć wiele wspólnego.


znow Miss sie zgadzam w 100% uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
panna
gaduła
gaduła


Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 360

PostWysłany: Pią 20 Mar 2009, 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MissIndependent napisał:

ja wychodzę z założenia, że będąc osobą wierzącą wcale nie muszę przyjmować bezmyślnie wszystkiego co mówi KK.


ja wychodze z dokladnie takiego samego zalozenia

poznaje stanowisko Kosciola i jesli jest odmienne niz moje to poznaje uzasadnienie tej decyzji, czasem przyznaje Kosciolowi racje a czasem zostaje przy swoim

nie ma nic gorszego niz wiara bez rozumu (choc wiara sama jest nie rozumna, ale zasady ktore glosi wiara juz sa racjonalne) i ksiadz ktory przes swa zasciankowosc i nieludzkosc odstrasza od Kosciola-Boga-czyli wprost przeciwnie do jego misji na swiecie
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
panna
gaduła
gaduła


Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 360

PostWysłany: Pią 20 Mar 2009, 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ola89 napisał:
A ja Wam powiem, że teraz większość ludzi bierze kościelny, nie dlatego, że przed Bogiem się przysięga i wogóle, tylko dlatego, że ciotka Klotka ma kościelny, a Zdzisia ze szkolnej ławki też ma kościelny i Zenek również. I żeby się rodzina nie czepiała, że się bez kościelnego żyje.


i tu niestety prawda, bo ludzie nie sa swiadomi sakramentu, biora czesto w klamstwie i bez sensu, a potem taki sie rozwiedzie i co nastepnego slubu nie dostainie i " bedzie zyl w grzechu" a sie np nawroci i teraz ten slub miaby dla niego sens
dla mnie wogole paranoja jest robienie czegos bez przekonania, w koncu jestesmy odpowiedzialni na nasze czyny
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
panna
gaduła
gaduła


Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 360

PostWysłany: Pią 20 Mar 2009, 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MissIndependent napisał:
jeśli mam zataić przed księdzem fakt, że zamiast NPR wolę np. gumki to to zrobię, bez większych wyrzutów sumienia.


a ja wlasnie nie widze sensu zatajania i w sumie nie wiem co bedzie z ta spowiedzia przedslubna, ale zatajenie oklamanie jest swietokradzctwem
oraz sakrament malzenstwa tez wtedy nie tak (nie wiem czy tez swietokradzctwem i niewazny-chyba)

sama szczerze nie wiem co zrobic ale zamierzam powiedziec prawde-ktoras z Was juz to przechodzila? z jakim skutkiem?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
panna
gaduła
gaduła


Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 360

PostWysłany: Pią 20 Mar 2009, 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i wogole dziewczyny przepraszam ze wprowadzam taki zamet i pisze naraz na te wszystkie tematy- bylam tydzien prawie na wakacjach, a teraz po wracam do pracy język z oczkiem nadrabiam zaleglosci
wesoły) Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
panna
gaduła
gaduła


Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 360

PostWysłany: Pią 20 Mar 2009, 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ola89 napisał:
Be@tka tak naprawdę nie ma mi czego współczuć, poprostu kościół ma dziwne wizje i tyle. A mówie z chęcią wzięłabym ten kościelny, bo wierzę w Boga itd, ale skoro jest problem z tym, żeby mi udzielić tego sakramentu, bo księża mają swoje fanaberie to trudno.


ale to nie fanaberie Kosciola!wykrzyknik!
i tu wlasnie mam ochote zlinczowac i powiesic za j..a wszystkich nienormalnych ksiezy
TO SA FANABERIE TWOJEGO KSIEDZA, wiec nie win za to Kosciola
sama pisalas ze znalezliscie fr kodeksu prawa kanonicznego mowiacy o tym ze mozecie wziasc slub ;>
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
panna
gaduła
gaduła


Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 360

PostWysłany: Pią 20 Mar 2009, 18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MissIndependent napisał:
tak, teraz. stwierdziłas, ze sprawa niejest warta świeczki. ale mimo wszystko, masz prawo wziąć ślub, a ksiądz Ci rzuca kłody pod nogi. a ci, którym na ślubie nie zależy, otrzymują go bez problemu Rolling Eyes to coś jest nie tak moim zdaniem. ja bym k****cy dostała Evil or Very Mad


ja tez się nie dziwie ze masz takie nastawienie teraz i tak i tak gratuloje dzielnosci Olu uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ola89
gaduła
gaduła


Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 493
Skąd: Chatka z piernika ;]

PostWysłany: Pią 20 Mar 2009, 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panna napisał:


ale to nie fanaberie Kosciola!wykrzyknik!
i tu wlasnie mam ochote zlinczowac i powiesic za j..a wszystkich nienormalnych ksiezy
TO SA FANABERIE TWOJEGO KSIEDZA, wiec nie win za to Kosciola
sama pisalas ze znalezliscie fr kodeksu prawa kanonicznego mowiacy o tym ze mozecie wziasc slub ;>


Sorry, ale to mi mówiło dwóch księży, z dwóch różnych parafii, więc dla mnie to jest jakaś fanaberia. A poza tym nie napisałam, że fanaberia kościoła tylko księży.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iwonaryki
kandydat
kandydat


Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 79

PostWysłany: Sro 24 Mar 2010, 11:58    Temat postu: Witam was bardzo serdecznie ;) Odpowiedz z cytatem

Ja do śłubu cywilnego zamierzam iść w takiej prześlicznej białej sukni będzie sięgać mniej więcej mi do kolan..i jest bardzo ładna jak nadarzy się okazja .. święto uroczystość..to moge jeszcze raz załorzyc swoją suknię.. Very Happy Powiem wam ze niektóre kobiety do ślubu cywilnego idą w sukniach wieczorowych...lub takich zwykłych slubnych.każda zakłada to co postanowi sobie kupić i wie że będzie ładnie wyglądac podczas danej ceremonni..każdy uważa inaczej i ma własny gust..styl jaki zdanie.. Wink
_________________
Synek 15.12.2004.r Córeczka 04.05.2011.r
Córeńka 20.05.2012.r .

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kociątko81
gaduła
gaduła


Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 349
Skąd: Wawa

PostWysłany: Sro 24 Mar 2010, 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z przedmówczynią uśmiech Ja miałam iśc na początku w klasycznym zestawie: spódnica + top + marynarka. Potem zmieniłam zdanie i chciałam uszyć suknie wg. projektu przyjaciółki. Suknię raczej wieczorową. A teraz zastanawiam się czy aby nie iść w ślubnej. Bez trenu ale jednak ślubnej Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 31, 32, 33  Następny
Strona 9 z 33

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group