Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Menu weselne, a kondycja taneczna.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ladysunshine
guru
guru


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2659

PostWysłany: Wto 28 Paź 2008, 18:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My nienawidzimy tłustych potraw, więc pewnie zamówimy coś co nam przypadnie do gustu. Tylko muszę przejrzeć to, co tam polecają... lol I może się jeszcze wybrać na degustację... lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dotibb
początkujący
początkujący


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1

PostWysłany: Sro 18 Mar 2009, 23:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do tych tłustych potraw jestem zdania że moga być ale umiarkowanie. Aby pomogły w piciu ale nie zaszkodziłyuśmiech.......... Mam pytanie do osób, które mają wesela dwudniowe. Do której godziny w drugi dzień będą obsługiwać was wasze kucharki czy też catering? Pytam bo my dowiedzieliśmy się, niedawno, iż nasz caterig w drugi dzień o północy zbiera się i jedzie do domu. Martwi mnie to ponieważ goście mogą chcieć bawić się dalej nawet do 4, moi rodzice czy tez starosta może podać im kawe czy też herbate ale ostatni ciepły posiłek będziemy zmuszeni podać o tej 12 w nocy. Waszym zdaniem gościom wystarczy zimna płyta, by bawic się do rana?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
betty22
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 667
Skąd: woj.opolskie

PostWysłany: Czw 19 Mar 2009, 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam wesele dwudniowe ale u nas poprawiny koncza sie o 18-19 nigdy nie slyszalam o poprawinach do polnocy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Czw 19 Mar 2009, 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

martita napisał:
ja mysle ze najlepiej podac tradycyje polskie tluste jedzenie bo jak wiadomo przy piciu wodki dobrze tlusto jesc zeby dluzej wytrzymac Wink . Mysle ze tak wlasnie bedzie na moim weselu


Jakoś tłustych potraw oprócz rosołu to nie polecam. Teraz nie pije się na weselach tak jak kiedyś, i jedzenie jest bardziej eleganckie.
Smacznie i po polsku, ale może być również lekko.
My menu mamy bardo urozmaicone, mamy i polskie potrawy, wiejski stół, ale i koktajl z krewetek, czy sałaty z kozim serem i kaparami. Każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy również dania wegetariańskie, bo takowych też mamy. Na weselu będzie większość znajomych, młodych ludzi, i tylko 27 osób mamy z rodziny. Z kondycją taneczną, czy pijaństwem gości nie mamy problemu. Nasza firma cateringowa, jest jedną z lepszych w Polsce, zanim wybraliśmy menu przygotowali kolację testową, na której byliśmy my, moja mama, świadkowa, i koordynatorka. Zrobili mnóstwo potraw, które proponują i wszystkiego mogliśmy popróbować, zanim zdecydowaliśmy się wybrać końcowe menu.
Ustaliliśmy też z nimi rodzaj zastawy, która chcemy, sposób podania dań i obsługę kelnerską(mogliśmy sobie wybrać czy chcemy mężczyzn, kobiety, mieszanych, i w jakich strojach maja być, z 3 do wyboru)
Co do poprawin to u nas są przewidziane do 22 ale byłam na takich co kończyły się znacznie później, to zależy jak się goście bawią. Ale obsługa i catering jest zarówno na weselu jak i poprawinach do ostatniego gościa.
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lenka1312
gaduła
gaduła


Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 278
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie 17 Sty 2010, 22:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście myślę, że to wszystko można połączyć. np. Podać krem z pieczarek i flaczki do wyboru. Na półmiskach obok golonek mogą leżeć filety z indyka, obok bigosu może stać sałatka grecka itd...

Moja rodzina jest strasznie zróżnicowana i wiem, że mój tata nie naje się sałatką z kaparami i wolałby golonkę za którą przepada [ja z resztą też język z oczkiem], a z kolei moja najbliższa kuzynka jest wegetarianką, więc dla niej tylko sałatki.

Dobrym rozwiązaniem są też ryby: widziałam kiedyś an weselu, jak zamiast pieczonego prosiaka wjechał wielki stół w kształcie statku, obok weszli kelnerzy przebrani za piratów i Tak jak gdzie indziej rozdaje się gościom kawałki pieczonego prosiaka, tak tutaj rozdawali pieczone i gotowane ryby morskie z warzywami. Przyznam się, że byłam zachwycona!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta86-16
kandydat
kandydat


Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 10

PostWysłany: Sob 20 Lut 2010, 21:59    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

A wiecie może czy 8 tysiecy starczy na zakupy produktów(bez alkoholu i napoi)na wesele na 75 osób z tym, ze na poprawiny jest tylko obiad i ciasto?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agnkel
początkujący
początkujący


Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 2

PostWysłany: Pią 26 Lut 2010, 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witajcie
w czerwcu chce wziąć ślub kościelny 2 lata temu miałam ślub cywiln
po ślubie myślała żeby zaprosić najbliższą rodzinę i światków do domu na poczęstunek . na początku myślałam o torcie , cieście i czymś do picia ale teraz nie wiem macie jakis pomysł ?
ale ostatnio myśle o jakimś cateringu
co wy byście polecały ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Sob 27 Lut 2010, 1:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mysle ze mogłabys podac lekki obiad i pozniej tort/ciasto uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Pon 1 Mar 2010, 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram Liziii. lol
Też podałabym obiad albo przynajmniej jakiś cieple danie. Wiem, że na przyjęciu bedziesz mieć tylko najbliższą rodzinę, ale przygotowania do ślubu z pewnością zajmą Tobie i Twoim bliskim sporo czasu. Potem powrót z Kościoła. Może sie okazać, że Twoi goście oraz Wy przez kilka godzin nie bedzecie mieć nic w ustach.

Ja w takich sytuacjach nie mam ochoty na ciasto. Wole konkretny talerz zupy. Zemdliłoby mnie po torcie na pusty żołądek Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
San
maniak
maniak


Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 1475
Skąd: Karlsruhe

PostWysłany: Czw 4 Mar 2010, 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas mają byc tradycyjne śląskie potrawy: rosół, rolady, czerwona kapucha, dodatkowo jeszcze kurczak i jeszce jakieś mięsiwo ale juz nei pamiętam. Po ciachu i kawie ma być zimna płyta a nocą albo bigos albo barszcz. Ja jestem za barszczem z krokietami uśmiech chyba niezbyt cięzkie jedzonko jak na tańce, hulanki i swawole.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group