Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ksiądz specjalnie sprowadzony....
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Wto 17 Mar 2009, 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

violinist83 napisał:
MissIndependent napisał:
płacić księdzu jeszcze więcej niż zwykle, za to że się go odciąży i nie będzie musiał sprawować mszy?? paranoja.


W niektórych kościołach są nawet cenniki! Nie ma żadnego 'co łaska' za ślub! a sumki potrafią być też niezłe Confused

hehe, jest 'co łaska' tylko trzeba mieć odpowiednią parafię lol

a jak będe chciała se 2 księży sprowadzićpytajnik lol wiem, wydziwiam, wystarcz yten jeden. ale jest jeszcze inny, zabawniejszy Rolling Eyes lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Be@tka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 892

PostWysłany: Wto 17 Mar 2009, 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miss a może cały zakon albo coś język zamiast drużbów to braciszków językjęzyk

A tak serio to pewnie dwóch tez może być. Jeden będzie udzielał ślubu a drugi asystował. No ale pewnie opłata będzie podwójna lol
_________________

www.beatailukasz.pobieramysie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Wto 17 Mar 2009, 16:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ta, ale podobno w parafii Jacka proboszcz zawsze udziela ślubu lub asystuje Rolling Eyes 2 księży może asystowac?? oczko proboszcz, bo taka niepisana zasada, 1 sprowadzony księżulek, by swymi anegdotami i humorem umilił nam mszę oczko i 2gi, który będzie nam ślubu udzielał i święcił obrączki oczko mam marzenia lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ola89
gaduła
gaduła


Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 493
Skąd: Chatka z piernika ;]

PostWysłany: Wto 17 Mar 2009, 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem, to potrzebna jest zgoda Twojego proboszcza oraz proboszcza tegoż księdza z Wrocławia, chyba, że On jest proboszczem to wtedy od Biskupa. Chyba tak to wygląda.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
forumowiczka81
gaduła
gaduła


Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 371

PostWysłany: Nie 5 Lip 2009, 22:45    Temat postu: Re: ksiądz specjalnie sprowadzony.... Odpowiedz z cytatem

MissIndependent napisał:
no więc... sytuacja jest taka. mam pewien kaprys, odkąd się zaręczyłam... mam znajomego księdza, prowadził scholke, w której śpiewałam, nauczał mnie religii przez kilka lat... po prosu świetna osoba, którą wspominam bardzo miło. jest teraz we Wrocławiu, bo tam akurat go przenieśli... a ja chcę, zeby przyjechał i udzielił mi ślubu uśmiech czy ktoś wie jak to załatwić? był ktoś w takiej sytuacji?


Też tak chce zrobić, mój ksiądz faworyt obecnie jest w parafii w Chorzowie, też nie wiedziałam jak go szukać i czy będzie szansa Go znaleźć... w końcu się udało na naszej klasie Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Nie 5 Lip 2009, 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co parafia to obyczaj, ale przynajmniej u mnie tak było (w przypadku mojego brata), że jak byli załatwiać ślub na plebanii to powiedzieli proboszczowi że chcą tego innego księdza i nie było problemu Wink
wydaje mi się, że to zwykła, prosta kwestia dogadania się Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Korek
maniak
maniak


Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 1312
Skąd: śląskie

PostWysłany: Pon 6 Lip 2009, 7:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a z tym jest czasem trudno w KK Evil or Very Mad ale nie traćmy nadziei lol
_________________
ślub cywilny uśmiech

ślub kościelny uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
San
maniak
maniak


Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 1475
Skąd: Karlsruhe

PostWysłany: Czw 16 Lip 2009, 15:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zawsze chciałam aby ślubu udzielił mi ksiądz, który mnie chrzcił, dawał I komunie i przygotowywał do bierzmowania. Było by pięknie bo wtedy by mnie prowadził przez całe życie swoim błogosławienstwem. Niestety od kilku lat nie zyje:( Ale mam jeszce znajomego ojca kamilianina, tylko, ze od 5 lat jest w Rzymie i ciezko pewnie będzie. Ale cóż pomarzyc mozna.

Życzę powodzenia tym, którym to marzenie moze sie spełnic.

Pozdrawiam
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group