Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ślub cywilny + obiad dla najbliższej rodziny
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hany256
początkujący
początkujący


Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 3

PostWysłany: Wto 3 Mar 2009, 12:03    Temat postu: Ślub cywilny + obiad dla najbliższej rodziny Odpowiedz z cytatem

Witam

Mam pytanko, jak w temacie posta, planujemy zorganizować tylko ślub cywilny i obiad dla najbliższej rodziny (starzy + rodzeństwo). Czy ktoś z Was organizował tego typu imprezępytajnik Zastanawiam się jak to zakończyć, nie wyobrażam sobie żeby obiad przerodził się w typowe weselisko. Proszę o poradę jeśli ktoś ma doświadczenie w tym temacie.

pozdrawiam
_________________
hany
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Madeleine Eve
moderator
moderator


Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 259
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Wto 3 Mar 2009, 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My tez o tym myslelismy, ale potem doszlismy do wniosku, ze i tak w domu nie pomiescimy rodzicow+rodzenstwa+dziadkow+chrzestnych+swiadkow, a skoro mamy wynajmowac restauracje na obiad, to juz lepiej zorganizowac wesele i tak wlasnie robimy.
Mysle, ze wystarczy uprzedzic zaproszonych gosci o waszych planach- zapraszamy na obiad, kawe i ciasto, planujemy "impreze" zakonczyc o godzinie X i tyle Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dotti1984
maniak
maniak


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1636

PostWysłany: Wto 3 Mar 2009, 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapraszając możecie przecież powiedzieć że to tylko obiad i mniej więcej o której kończycie.my mieliśmy podobny problem bo niby będzie i sala i dj itp ale przyjęcie ma być tylko do północy.i poprostu zapraszając mówiliśmy że jest to przyjęcie że o północy koniec.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Korek
maniak
maniak


Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 1312
Skąd: śląskie

PostWysłany: Wto 3 Mar 2009, 14:03    Temat postu: Re: Ślub cywilny + obiad dla najbliższej rodziny Odpowiedz z cytatem

hany256 napisał:
Witam

Mam pytanko, jak w temacie posta, planujemy zorganizować tylko ślub cywilny i obiad dla najbliższej rodziny (starzy + rodzeństwo). Czy ktoś z Was organizował tego typu imprezępytajnik Zastanawiam się jak to zakończyć, nie wyobrażam sobie żeby obiad przerodził się w typowe weselisko. Proszę o poradę jeśli ktoś ma doświadczenie w tym temacie.

pozdrawiam


hany256, jakby Ci to powiedzieć ...uśmiech mój pierwszy ślub taki był, z obiadem i deserem tylko, trwał 3h (o wiele za długo, uważam), i bez problemu powiedzieliśmy wszystkim, że to tylko obiad - my, rodzice, rodzeństwo i świadkowie, nawet nie było chrzestnych i żadnej innej rodziny (czyli chyba ok. 10 osób) ... dlatego teraz już robię wesele z prawdziwego zdarzenia, bo mężczyzna też już prawdziwy jest lol lol lol
_________________
ślub cywilny uśmiech

ślub kościelny uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
hany256
początkujący
początkujący


Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 3

PostWysłany: Wto 3 Mar 2009, 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko jest już zaplanowane i będzie tak jak my chcemy, chciałam tylko poznać opinię kogoś kto coś takiego przeżył, organizował jak Wam to wypaliło. Obiad w restauracji jest już zaplanowany i goście zaproszeni, będzie skromnie 22 osoby, ale ja już spotykam się z komentarzami typu "jak to nawet babci nie zaprosicie", albo "to chrzestnych też nie będzie", albo "jak to bez alkoholu? to się z bratem wódki nie napiję na jego weselu?". Niestety, niektórzy nie potrafią zrozumieć, że to nie będzie wesele tylko obiad. Najchętniej wzięlibyśmy tylko ślub w urzędzie i koniec, ale stwierdziliśmy, że nie wypada i zaproisiliśmy najbliższą rodzinę na obiad i to był chyba błąd, teraz już się sprawy nie da odkręcić i po prostu nie wiem jak to wszystko wyjdzie!!
_________________
hany
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hany256
początkujący
początkujący


Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 3

PostWysłany: Wto 3 Mar 2009, 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Korek dla mnie to będzie właśnie ślub z prawdziwego zdarzenia, ja po prostu nie chcę weselicha, białej kiecki, oczepin i innych tradycyjnych elemntów, które mi nie odpowiadają, bez urazy dla wszystkich, którzy tym żyją i uważają ślub z całą otoczką za najważniejszy dzień w ich życiu. Facet też jest odpowiedni, jesteśmy razem 13 lat i nie uważam, że ślub kościelny bądź huczne weselisko wpłynie na naszą przyszłość. Mieszkamy razem od 7 lat, dla mnie ten dzień nic w życiu nie zmieni, poza drugim członem nazwiska uśmiech
_________________
hany
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Korek
maniak
maniak


Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 1312
Skąd: śląskie

PostWysłany: Wto 3 Mar 2009, 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hany, rozumiem i Ciebie, i rozumiem dziewczyny, które chcą mniejszą lub większą otoczkę ślubną lol ja akurat mam mniejszą (50 gości...), ale dorosłam/dojrzałam po prostu do niej lol lol za tamtym razem od początku czułam, że to nie to i do ołtarza nie zgodziłam się pójść Wink teraz mogę poszaleć Wink Wink natomiast Wy nie przejmujcie się komentarzami o wódce, babci czy chrzestnych - wasz wybór skromnego obiadu i basta Wink mogliście nic nie robić, prawda Question Wink zawsze tak można odpowiedzieć zbyt namolnym osobnikom ... lol lol lol
_________________
ślub cywilny uśmiech

ślub kościelny uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Korek
maniak
maniak


Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 1312
Skąd: śląskie

PostWysłany: Wto 3 Mar 2009, 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hany, a w to, że facet jest właściwy i u Ciebie i u mnie, nie wątpię lol lol lol powodzenia Wink
_________________
ślub cywilny uśmiech

ślub kościelny uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Wto 3 Mar 2009, 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my tak robimy.Wesele o 14,zdjecia do 15.30 (zalezy) potem obiad na 20 osob.Potem tort i fora ze dwora Very Happy Alkoholu tylko tyle zeby toast wzniesc za nas i juz.Nie zamierzam dodatkowo kupowac.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Iwi
gaduła
gaduła


Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 251
Skąd: Wlochy

PostWysłany: Pią 10 Kwi 2009, 23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sadie, bardzo podoba mi sie ten pomysl, nie zeby moj byl odlegly od Twojego. Suknie dluga chce (takie ukryte marzenie z dziecinstwa), ale koloru kremowego, na 17 mamy zamowiony kosciol a potem do restauracji. Tylko jeszcze sie zastnawiam czy brac DJ czy tylko na uroczystej kolacji zaprzestac. Dodam , ze u nas tez bedzie malo osob : okolo 40sci zaproszonych, ale nie wiem czy bedzie ich tyle czy z 10 mniej (wiecie jak to goscie). Z jednej strony chcialabym potanczyc, bo nie sadze zebym jeszcze miala za maz wychodzic (ewentualnie zrobi sie cos na 10ciolecie, jak dozyjemy ) a z drugiej nie wydaje mi sie na tyle duze wesele, zeby wywalac jeszcze pieniadze na DJa..ja to mam dylematy.
Musze przyznac , ze zaczyna mi sie podobac idea tylko kolacji.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group