Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ile trzeba mie lat by wziąść ślub kościelny i cywilny

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
meggg
początkujący
początkujący


Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 2

PostWysłany: Sob 21 Lut 2009, 11:10    Temat postu: ile trzeba mie lat by wziąść ślub kościelny i cywilny Odpowiedz z cytatem

Wraz z narzeczonym planujemy najpierw ślub cywilny a trzy miesiące później kościelny. Mam pytanie ile trzeba mieć lat. Byłam pewna że od dawna wystarczy mieć (i chłopak i dziewczyna) 18 lat, ale po niektórych wypowiedziach zrobiłam się niepewna. Prosiłabym o odpowiedź kogoś kto wie na 100% jak jest. Dziękuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sony85
maniak
maniak


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 1152
Skąd: śląsk

PostWysłany: Sob 21 Lut 2009, 23:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..niewiem jak jest na 100%
..ale mysle że dziewczyna musi mieć 18 na 100% inaczej musi byc też zgoda rodziców...a chłopak 21.....tak myśle bo jak mój brat sie żenił, to tata mówił ze dobrze ze ma juz 22 bo niemusi mu sie juz podpisywac na dokumencie.....
..ale niewiem jak to jest teraz.... Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Be@tka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 892

PostWysłany: Nie 22 Lut 2009, 9:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się wydaje, że od jakiegoś czasu jest już granica 18 lat i dla dziewczyny i dla chłopaka. Najlepiej chyba byłoby się z USC skontaktować i zapytać (a może na stronce internetowej ma któryś USC podane takie informacje...)
_________________

www.beatailukasz.pobieramysie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
meggg
początkujący
początkujący


Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 2

PostWysłany: Nie 22 Lut 2009, 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazłam to na forum prawnym
Cytat:
Oficjalna podstawa: art. 10 ust. 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego

Art. 10. § 1. Nie może zawrzeć małżeństwa osoba nie mająca ukończonych lat osiemnastu. Jednakże z ważnych powodów sąd opiekuńczy może zezwolić na zawarcie małżeństwa kobiecie, która ukończyła lat szesnaście, a z okoliczności wynika, że zawarcie małżeństwa będzie zgodne z dobrem założonej rodziny.

Czyli wynika że facet musi mieć ukończone 18.
A jeśli chodzi o kościelny to chyba też wystarczy co?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Nie 22 Lut 2009, 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, chłopak i dziewczyna muszą miec ukonczone 18lat. i to nie ma znaczenia czy chodzi o ślub cywilny czy kościelny.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group