Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

SLUB W POLSCE CZY W ANGLII?????

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gosiaczek1
początkujący
początkujący


Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 4

PostWysłany: Wto 27 Sty 2009, 9:33    Temat postu: SLUB W POLSCE CZY W ANGLII????? Odpowiedz z cytatem

Ja jestem Polka a moj chlopak Anglikiem. Zamierzamy sie pobrac ale nie jestesmy pewni co zrobic. Mozna wzisc slub cywilny w UK a potem slub koscielny w Polsce? Czy ksiadz musi wysylac 'papiery' do Urzedu Stanu Cywilnego w Polsce?
Prosze o pomoc!wykrzyknik!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LuterAnka
Gość





PostWysłany: Wto 27 Sty 2009, 9:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możecie wziąć ślub cywilny w Anglii a kościelny w Polsce. A jeśli będzie konkordatowy to tylko w Polsce (w Anglii chyba nie ma takiej możliwości) i wtedy Twój narzeczony potrzebuje dodatkowe dokumenty do USC a po ślubie ksiądz przesyła papiery ZAWSZE do USC miejsca ślubu i gdy będziecie potrzebowali kiedykolwiek odpis aktu ślubu to zawsze będziecie go brali z tego USC, więc jeśli zamierzacie zostać w Anglii, to wygodniej byłoby wziąć cywilny tam a kościelny w Polsce (albo też w Anglii).
Powrót do góry
gosiaczek1
początkujący
początkujący


Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 4

PostWysłany: Wto 27 Sty 2009, 9:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje. My zostajemy w anglii. A chcey 2 poniewaz moja rozina i znajomi na wesele do Anglii nie pojada bo to sa wielkie koszta (bilet dla calej rodziny itd) a ja pochodze z malej wsi i moja ang rodzina nie mialaby gdzie nocowac i ciezkoby bylo. a tak to moze 2 male sie zrobi i kazdy szczesliwy bedzie uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LuterAnka
Gość





PostWysłany: Wto 27 Sty 2009, 10:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No też myślę, że to dobre wyjście uśmiech
Powrót do góry
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Czw 12 Lut 2009, 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko do slubu koscielnego w Anglii twoj chlopak musi odpowiadac po Polsku.Zawczasu go naucz Wink
Mam taka sama sytuacje z tym ze nie bierzemy koscielnego.Cywilny w Anglii nam wystarczy.
Jak masz ochote to napisz mi prywatna wiadomosc.Pogawedzilybysmy o tym i owym Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
angel2060
początkujący
początkujący


Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 2
Skąd: Londyn

PostWysłany: Wto 19 Sty 2010, 23:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesc bralas slub z anglikiem wiec moze bedziesz w stanie mi odpowiedziec na moje pytania. jakie papiery wam byly potrzebne by wziac slub koscielny.jakbys mogla odpisz mi prosze szczegolowo jak to bylo bo bardzo sie martwie co bedzie ze mna i moim narzeczonym.
dzieki
_________________
Aga
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Sro 20 Sty 2010, 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chetnie bym ci pomogla ale nie bralismy slubu koscielnego wiec o potrzebnych dokumentach nie mam pojecia.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group