Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

propozycja modlitwy wiernych podczas ślubu
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miszaa
początkujący
początkujący


Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 2

PostWysłany: Czw 18 Wrz 2008, 19:49    Temat postu: propozycja modlitwy wiernych podczas ślubu Odpowiedz z cytatem

Módlmy się za N N i N N, którzy przed chwilą przed Bogiem złożyli sobie przysięgę: miłości, wierności i uczciwości małżeńskiej, aby z pomocą Bożą byli jej wierni, aż do śmierci.
Ciebie prosimy, wysłuchaj nas Panie.

Módlmy się, aby Bóg miał w swojej opiece ich rodziny, przyjaciół i wszystkich im życzliwych.
Ciebie prosimy, wysłuchaj nas Panie.

Módlmy się za wspólnotę Kościoła by dobry Bóg objawił mu swą miłość jak oblubieniec dla swej oblubienicy.
Ciebie prosimy, wysłuchaj nas Panie.

Módlmy się w sposób szczególny za tu obecne małżeństwa, aby Duch Święty odnowił w nich swoja łaskę udzieloną im w sakramencie małżeństwa.
Ciebie prosimy, wysłuchaj nas Panie.

Módlmy się za wszystkich oczekujących potomstwa, żeby cieszyli się obdarzonymi ich dziećmi i żeby wychowywane były na Boża Chwałę.
Ciebie prosimy, wysłuchaj nas Panie.

Módlmy się za naszych zmarłych świętej pamięci: ( wymienić imiona zmarłych rodziców, rodzeństwo, dziadków itp. młodej pary) i wszystkich krewnych, aby oglądali Boga twarzą w twarz.
Ciebie prosimy, wysłuchaj nas Panie.

Módlmy się za naszą wspólnotę eucharystyczną, abyśmy wielbili Boga jako jedna rodzina Boża.
Ciebie prosimy, wysłuchaj nas Panie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dziubek
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 300
Skąd: ok. Kielc

PostWysłany: Pią 19 Wrz 2008, 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myślę że to księdza działka lol
_________________


http://www.komtechnik.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sasetka
maniak
maniak


Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 1119
Skąd: Kielce

PostWysłany: Pią 19 Wrz 2008, 21:58    Temat postu: Re: propozycja modlitwy wiernych podczas ślubu Odpowiedz z cytatem

miszaa napisał:

Módlmy się za naszych zmarłych świętej pamięci: ( wymienić imiona zmarłych rodziców, rodzeństwo, dziadków itp. młodej pary) i wszystkich krewnych, aby oglądali Boga twarzą w twarz.
Ciebie prosimy, wysłuchaj nas Panie.


To mi się podoba.... tylko szkoda ze tak późno to zauważyłam... bo bym modliła się za mojego tatę... smutny
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
marzena
gaduła
gaduła


Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 284
Skąd: znienacka :))

PostWysłany: Pią 19 Wrz 2008, 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest bardzo dobry pomysł! Ja też od jakiegoś już czasu zastanawiam się nad tym, że sama napiszę naszą modlitwę wiernych. Sasetko, nie chodzi o to, że to księdza działka, bo dobrze jest się włączyć w oprawę liturgiczna tej uroczystej mszy Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sasetka
maniak
maniak


Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 1119
Skąd: Kielce

PostWysłany: Wto 23 Wrz 2008, 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak... ale kto tak zdrowo myśli o tym... przed ślubem kiedy jest tyle zalatwiamy...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
marzena
gaduła
gaduła


Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 284
Skąd: znienacka :))

PostWysłany: Wto 23 Wrz 2008, 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sasetka napisał:
no tak... ale kto tak zdrowo myśli o tym... przed ślubem kiedy jest tyle zalatwiamy...


Ale jeśli masz na suwaczku jeszcze 323 dni (tak jak ja dzisiaj), to masz duuużo czasu, żeby o takich rzeczach myśleć! Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
miszaa
początkujący
początkujący


Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 2

PostWysłany: Pią 3 Paź 2008, 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- co do tego, że "modlitwa wiernych" to działka księdza to ja powiem tak, że skoro to my jeseśmy wiernymi więc warto byśmy to my zanosili tą modliwe do Boga;
co do tego:
" no tak... ale kto tak zdrowo myśli o tym... przed ślubem kiedy jest tyle zalatwiamy..." - tą powyższą modlitwę wiernych ułożyłem i czytałem podczas ślubu mojej siostry ona o tym bez wątpienia nie myślała przed ślubem; a mój drugi brat służył przy ołtarzu podczas tego śluby, znajomi później powiedzieli nam, że przez to ślub miał charakter rodzinny bo bracia też się czynnie włączyła w niego;
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LuterAnka
Gość





PostWysłany: Sob 3 Sty 2009, 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja myślę, że jeśli tak szczegółowo nieraz planujemy wesele, to tym bardziej powinniśmy się skupić na liturgii ślubu, bo to właśnie ślub jest najważniejszy. Ja na pewno będę wybierać teksty biblijne, które mają być czytane i modlitwa i pieśni.
Powrót do góry
marzena
gaduła
gaduła


Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 284
Skąd: znienacka :))

PostWysłany: Sob 3 Sty 2009, 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Luteranką. Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cayra
bywalec
bywalec


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 101

PostWysłany: Czw 29 Sty 2009, 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wspaniały pomysł z "Własną" odlitwą Wiernych!! Nam ksiądz w czasie nauk przedmałżeńskich też radził, aby wymyśleć swoją uśmiech My na pewni też to wykorzystamy, bo przecież TA msza jest Nasza uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group