Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Termin na przyszły rok u księdza - kiedy najwcześniej?
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   Reply to topic    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
View previous topic :: View next topic  
Author Message
borkiet2
początkujący
początkujący


Joined: 17 Apr 2010
Posts: 1

PostPosted: Sat 17 Apr 2010, 9:37    Post subject: Termin na przyszły rok u księdza - kiedy najwcześniej? Reply with quote

Witam,

mam dylemat, chcielibyśmy się pobrać i iść już zaklepać termin do księdza na przyszły rok. Tylko nasuwa się mi pytanie: Od którego miesiąca ksiądz robi wpisy do księgi na przyszły rok kalendarzowy? Doszły mnie słuchy, że ksiądz dostaje jakąś specjalną księgę w której robi zapisy terminów ślubu na przyszły rok i wcześniej (póki jej nie ma) nie robi zapisów. To prawda? A jeśli tak to od którego miesiąca można pójść żeby zaklepać najlepszy termin?
Back to top
View user's profile Send private message
straszna_dama
guru
guru


Joined: 13 Mar 2010
Posts: 6180
Location: Göteborg/Szwecja

PostPosted: Sat 17 Apr 2010, 10:35    Post subject: Reply with quote

Nie ma na to konkretnej reguły - wszystko zależy od księdza i danej parafii. W jednym przypadku będzie tak, że będzie można zapisać się z ponad rocznym wyprzedzeniem, w innej będzie to konkretna data, po której będą przyjmowane zapisy. Ja zapisywałam nas w kwietniu (tydzień temu) na 2 lipca przyszłego roku, bez problemu i nie byliśmy pierwsi (była już jakaś para na sierpień 2011). Jeśli planujecie ślub na jakiś bardziej popularny dzień (na przykład w sierpniu) to myślę, że śmiało można iść do księdza i poprosić go o ten wcześniejszy wpis.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Justii
maniak
maniak


Joined: 22 Mar 2010
Posts: 1117

PostPosted: Sat 17 Apr 2010, 12:41    Post subject: Reply with quote

...

Last edited by Justii on Thu 19 May 2011, 19:21; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
straszna_dama
guru
guru


Joined: 13 Mar 2010
Posts: 6180
Location: Göteborg/Szwecja

PostPosted: Sat 17 Apr 2010, 13:24    Post subject: Reply with quote

Przyszłam wyposażona w oba dowody osobiste, pięć dych i firmowy uśmiech numer pięć. Wystarczył uśmiech uśmiech Ksiądz zapisał nasze nazwiska w zeszycie, mój numer telefonu i już. Żadnych dodatkowych informacji - z tym wszystkim mamy się zgłosić 3 miesiące przed ślubem. Pieniążków nie chciał, powiedział, że rozliczymy się później. I tyle uśmiech
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Pablo&Aga
gaduła
gaduła


Joined: 28 Jul 2009
Posts: 339
Location: Kraków - Azory

PostPosted: Sat 17 Apr 2010, 15:28    Post subject: Reply with quote

Myśmy czekali aż będzie księga intencji. i na sierpień 2010 zapisywaliśmy się w listopadzie 2009.

Ojciec proboszcz przywitał nas dowcipnie. teraz nie pamiętam co dokładnie powiedział natomiast pamiętam co powiedział asystującym mu drugi: (...) do czego to doszło... (...).

Ojcowie z naszej parafii znają nas dobrze dzięki zaangażowaniu w życie parafii.
_________________

Back to top
View user's profile Send private message
madzia06
początkujący
początkujący


Joined: 22 Feb 2010
Posts: 7

PostPosted: Sat 17 Apr 2010, 20:32    Post subject: Reply with quote

A my byliśmy u księdza w lutym tego roku i było już dość sporo par zapisanych... a w innej parafii koło mnie ksiądz zapisuje dopiero 3 miesiące przed planowaną datą... także to wszystko zależy od parafii, w której będziecie brać ślub. Ja proponuję iść już, jeśli będziecie sobie przyrzekać w miesiącach wakacyjnych... uśmiech Powodzenia!
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
ania123
uzależniony
uzależniony


Joined: 15 Feb 2010
Posts: 666

PostPosted: Sat 24 Apr 2010, 15:17    Post subject: Reply with quote

madzia06 wrote:
A my byliśmy u księdza w lutym tego roku i było już dość sporo par zapisanych... a w innej parafii koło mnie ksiądz zapisuje dopiero 3 miesiące przed planowaną datą... także to wszystko zależy od parafii, w której będziecie brać ślub. Ja proponuję iść już, jeśli będziecie sobie przyrzekać w miesiącach wakacyjnych... uśmiech Powodzenia!



my zapisalismy się w sierpniu 2009 i juz jedna para była zapisana.nowy kalendarz liturgiczny wchodzi od pażdziernika lub listopada(nie pamiętam dokladnie),ale u nas ksiądz zapisał nas z tyłu starego kalendarza i po prostu przepisał wszystko do nowego
Back to top
View user's profile Send private message
lady87
gaduła
gaduła


Joined: 06 May 2009
Posts: 262
Location: w sercu hard core w glowie meksyk:P

PostPosted: Mon 3 May 2010, 14:53    Post subject: Reply with quote

Ja byłam chyba 4 miesiące przed (mieszkam na wsi więc nie ma potrzeby rezerwować rok wcześniej). Najlepiej to tak 4-5 miesięcy przed
_________________
Mój synek Eryk przyszedł na świat 14-02-2012r. <3

Razem od 14-02-2004r.
My jako małżeństwo od 25-07-2009r.


Aniołki
[*]08-10-2009 8tc
[*], 24-09-2010 5tc
[*] 12-2010 6tc
[/I]
Back to top
View user's profile Send private message
dorotam
guru
guru


Joined: 10 Mar 2010
Posts: 3470
Location: :))

PostPosted: Mon 3 May 2010, 15:17    Post subject: Reply with quote

ja naszą datę w kościele zarezerwowałam w tamtym roku na początku czerwca...czyli ponad rok wcześniej.. a i tak nie było już miejsca na 16 i mamy o 15
nic nie płaciliśmy, podałam tylko nazwiska,miejscowości zamieszkania i telefon
_________________

Back to top
View user's profile Send private message
niunia32
maniak
maniak


Joined: 16 Feb 2009
Posts: 1310
Location: Tychy

PostPosted: Mon 3 May 2010, 21:21    Post subject: Reply with quote

u mnie w parafii rezerwacja mszy na takie uroczystości jak ślub czy okrąglejsze rocznice na rok 2011 można już teraz rezerwować. są one na kartkach i przypięte do intencji z tego roku. w okolicach października-listopada gdy jest nowy kalendarz to w pierwszej kolejności są wpisywane te intencje z kartek.

mając dostęp do intencji czekaliśmy z zamówieniem mszy aż jakaś para się wpisze język a teraz (na połowę kwietnia) już 8 ślubów na 2011r. jest
_________________


Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Page 1 of 10

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group